Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - DPS dla Kombatantów > Menu Podmiotowe > Przedmiot działalności > Informacja o DPS

Informacja o DPS

  Drukuj
 

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych. Placówka posiada 70 miejsc.
Dom znajduje się w trzypiętrowym budynku, usytuowanym na 1,02 ha działce. Z tyłu budynku znajduje się ogród z altaną i ławkami, pełniący funkcję rekreacyjną i wypoczynkową dla Mieszkańców. Zarówno Dom jak i teren wokół budynku nie maja barier architektonicznych. W budynku SA windy, podjazdy, poręcze na potrzeby osób niepełnosprawnych. Teren wokół budynku jest monitorowany za pomocą kamer.
Mieszkańcy Domu zamieszkują w 25 pokojach jednoosobowych i w 13 pokojach dwuosobowych mieszczących się w części hotelowej budynku, oraz w 4 pokojach jednoosobowych i w 8 pokojach dwuosobowych usytuowanych na tzw. Odcinku specjalnej troski. Pokoje w części hotelowej maja łazienki, a pokoje usytuowane na odcinku specjalnej troski nie mają samodzielnych łazienek. Mieszkańcy mogą korzystać z 4 łazienek i 5 toalet usytuowanych na korytarzu przy pokojach mieszkalnych na tym odcinku. Estetycznie urządzone pokoje dodatkowo wyposażone są w : telefon, lodówkę, telewizor, radioodbiornik, czajnik bezprzewodowy. We wszystkich pokojach funkcjonuje instalacja przyzywowa i przeciwpożarowa. Do dyspozycji Mieszkańców jest bogata baza lokalowa, która stanowią: stołówka, podręczne kuchenki, sale telewizyjne, biblioteka, kawiarnia, gabinet lekarski i zabiegowy, sale do rehabilitacji i masażu, sala terapii zajęciowej, kaplica. W domu organizowane są uroczystości świąteczne oraz imprezy
okolicznościowe. Ważną formą działalności Domu jest organizowanie czasu wolnego w połączeniu z zajęciami terapeutycznymi. Mieszkańcy uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzykoterapii, wyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne, biorą udział w występach i przedstawieniach przygotowanych przez zaproszonych artystów.

 
 
Wprowadził BZMW/jkrukowski 31-03-2009
Aktualizujący bzmw/jkrukowski 31-03-2009
Zatwierdzający Lisiecka Jolanta (DPS Dickensa) 31-03-2009
Publikujący Łukasz Czupryński 31-03-2009
Liczba odwiedzin: 2411